В този брой:
🔥Elon сагата
🔥Путин е вече и крипто лошото момче
🔥Борсите са на път да останат без Етерием
🔥Аржентина с рестрикции за Биткойн трейдърите
🔥Elon сагата
Безконечна емоционална история. Това е с три думи връзката на господин Musk с всичко извън пределите на Tesla, SpaceX или някоя друга от новаторските му компании.
През миналата седмица топлият въздух бе допълнително нажежен от факта, че Tesla е продала 75% от Биткойните си за последните три месеца. Както се досещаме, не на особено голяма печалба, а може би и на загуба.
Да, вярно е, че живеем в свободни времена и всеки може да прави каквото си поиска, особено опитвайки се да се бори за благото на инвеститорите. Но, Elon, човече, как може да си толкова безкористен. Защо ни лъга тооолкова време в очите и защо не продаде като BTC стоеше над $60K, a?
Интересно беше и основанието за продажбата - развитието на Covid в Китай.
Ако обаче имаш сериозни затруднения по математика, Michael Saylor е твоят човек. Той се появи в Twitter, за да направи сметките, за които може би и създателя на Tesla не се е замислял.
Все още 25% от Биткойните не са продадени. А може и да са … все пак докладът е до второто тримесечие, а вече сме юли.
След Биткойн сагата, средва продължението на Twitter. Elon отказа поръчката на компанията и от Борда на директорите казаха, че ще го съдят. На всичкото отгоре Musk е обвинен и за отменянето на earnings call-a за Q2.
Доклад за второто тримесечие обаче има. Twitter обяви, че има повешение от 16.6% на активните клиенти, а печалбата е спаднала с 1% на $1.18В.
🚀Заедно с:
Altcoins.bg - крипто борсата с най-голямо разнообразие на крипто активи на българския пазар. Посети и блога им, за да намериш и най-важните дневни новини!
🔥Путин е вече и крипто лошото момче
Бях останала с впечатление, че Путин харесва крипто. Но през миналата седмица тези ми фантазии бяха осквернени от факта, че именно той подписа закон за забрана на плащанията с дигитални валути. Въпреки това всеки може да притежава крипто, просто не може да плаща за услуги с него или поне не легално.
По-рано тази година ЦБ на Русия искаше да наложи тотална забрана на крипто - както притежание, така и плащания. В опит на Министерството на финансите да предотврати този колапс, започна изготвянето на законопроект, чийто резултат виждаме сега.
Явно опцията за петрол срещу Биткойн, която възникна в началото на енергийната криза, вече не е налична.
🔥ЕЦБ
И докато сме още в Европа - оказа се, че ЕЦБ вдигна лихвите. Противно на предположенията за повишение от 25%, лихвите са нагоре с 50%.
🔥Борсите са на път да останат без Етерием
Тръпнем от нетърпение за сливането на Етериум, което по прогноза се очаква да е на 19 септември. Но дотогава има време и дали въобще ще остане някакъв Етър по централизираните борси е сериозен въпрос.
Те държат около 19М Етъра, далеч от рекордните 32М от лятото на 2020. Предишния път, когато борсите са имали по-малко от 20М токена е било през юли 2018.
Huobi забелязва най-голям спад на ликвидността. През лятото на 2018 тя има 5М Етъра, а сега 40 000 токена.
Coinbase също бележи спад от 8М преди четири години в 5М тази седмица.
🔥Аржентина с рестрикции за Биткойн трейдърите
Страната е една от най-големите страни в Южна Америка, но и една от най-големите страни в света по количество инфлация. В опит на ЦБ на страната да запази излизащите пари от икономиката, всеки закупил Биткойн или друга криптовалута през последните 90 дни с песо, няма да има възможност да закупува долари на официалния exchange rate.
Дали това са адекватни мерки, според мен всички в крипто ще кажем твърдо не. Тогава какъв е изборът пред нас?
Buy Bitcoin.